Refixo: online refinancování úvěrů

Ušetřete s námi třeba
50 tisíc korun

Klíčové benefity

Refixo: online refinancování úvěrů

Ušetřete s námi třeba
50 tisíc korun

Klíčové benefity

Skutečné online refinancování

Refixo je speciální úvěrový produkt postavený na principech otevřeného bankovnictví (PSD2). Díky tomu ve většině případů nebudete potřebovat potvrzení o výši příjmů od vašeho zaměstnavatele ani výpisy z banky tak, jak to požadují jiné finanční instituce.

Nepoužíváme „sazba od“, cenu máme jednu pro všechny klienty. Záleží jen na splnění jednoduchých pravidel pro řádné splácení. A pro úplnost – Refixo je bez poplatku za předčasné splacení, za poskytnutí a rovněž za vedení úvěru.

Chtějte jen to nejlepší

Refixo je aktuálně nejlepší refinancování půjček podle žebříčku Finparada.cz. Nejlepší hodnocení získalo Refixo také podle Indexu odpovědného úvěrování společnosti Člověk v tísni. Další hodnocení si můžete přečíst například zde nebo zde.

K úvěru dostanete náš běžný účet Neo se spoustou zajímavých výhod (z tohoto účtu probíhá splácení úvěru).

Reprezentativní příklad

Celková výše úvěru: 400 000,00 Kč
Měsíční splátka:  6 610,00 Kč

Pevná úroková sazba je při nesplnění podmínek řádného splácení 11,99 % p.a. a RPSN 12,67 % p.a., délka splácení je 93 měsíců a celková splatná částka 611 619 Kč. Při splnění podmínek řádného splácení uplatníme slevu na úrokové sazbě a provedeme tak předčasné splacení úvěru, úroková sazba tak bude 5,9 % p.a.

Při řádném splácení
Pevná úroková sazba: 5,9 % ročně
Délka splácení: 72 měsíců
RPSN: 6,17 % p.a.
Celková splatná částka: 475 920,00 Kč

Podmínky řádného splácení:
Je to úplně jednoduché - jediné pravidlo je nezpozdit se s žádnou ze 72 splátek o více než 10 kalendářních dnů. Po řádném zaplacení 72. splátky úvěr doplatíme, takže vás bude stát jen 5,9 % ročně

Maximální úroková sazba 11,99 % ročně.

(Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy.)

Refixo: tah správným směrem  

Refixo vám ušetří průměrně 50 tisíc korun

Jak jsme k takové výši došli? Příklad ušetření 50 tisíc korun:

Úspora je spočtena jako porovnání celkových splatných částek převáděných úvěrů proti celkové splatné částce nového úvěru při dodržení podmínek řádného splácení a tedy se sazbou 5,9 %.

Refinancovaná částka: 400 000 Kč
Refinancované úvěry: 

Splátkový úvěr
se zbytkovou jistinou 280 000 Kč s úrokovou sazbou 7,59 % p.a.

Kontokorentní úvěr
čerpaný ve výši 60 000 Kč s úrokovou sazbou 18,76 % p.a.

Kreditní karta
čerpaná ve výši 60 000 Kč s úrokovou sazbou 23,83 % p.a.

Informace k výpočtu:
V této předběžné kalkulaci předpokládáme, že původní úvěry by byly spláceny stejnou výší splátky po stejně dlouhou dobu 55 měsíců a doba splácení nového úvěru po refinancování byla zvolena na 65 měsíců.

Úrokové sazby v tomto příkladu jsou stanoveny na základě průměrných hodnot úvěrů poskytnutých bankami domácnostem v září 2021 (když byla navíc hladina úrokových sazeb nižší, než dnes) – dle statistik ČNB. Ostatní parametry ukázky jsou voleny na základě obvyklých hodnot zpracovaných Refixo případů.

V procesu klientovi zobrazíme úsporu vypočtenou z předpokladů stanovených přesněji – na základě přesnějších informací o jeho úvěrech. K 15. 9. 2022 platí, že průměrná úspora spočtená u poskytnutých úvěrů (a to včetně případů, kdy byla záporná) činila 55 000 Kč. I z tohoto důvodu volíme výše uvedený příklad. Nejvyšší úspory se blížily hranici 400 000 Kč a v takových případech se často jednalo o refinancování nebankovních úvěrů.

Chci svou Refixo kalkulaci

Můžete se sami přesvědčit v naší úvěrové kalkulačce, kolik díky našemu online refinancování ušetříte.

Jen tři kroky vás dělí od
sjednání férového refinancování

Klikněte na sjednat online. Budete přesměrováni na stránku produktu Refixo.

Spočítejte si, jaké dostanete podmínky, a vyplňte jednoduchou online žádost.

Potvrdíte podmínky a na dálku podepíšete smlouvu, vše ostatní už je na nás.

Podívejte se na video, které vás provede průběhem online žádosti o refinancování.

Často kladené dotazy (FAQ)

Co je REFIXO a pro koho je určeno?

Chceme nabídnout ty nejlepší podmínky všem výborně splácejícím klientům. Refixo je služba, pomocí které si můžete zlepšit podmínky na jednom nebo více úvěrových produktech. Půjčky, kreditní karty a kontokorenty můžete sloučit a převést do Max banky. Službu jsme pro vás postavili tak, aby zážitek byl co nejpohodlnější – s využitím aktuálně dostupných technologií, zcela bez papírování. Od nás, jako od digitální banky, není ani jiné řešení myslitelné.  Chtěli jsme, aby každý, kdo řádně splácí své půjčky, dostal jednoduchou příležitost si ověřit, jestli nemůže mít podmínky lepší. Zkuste sami, jak se nám to podařilo (a o svůj zážitek se s námi podělte, abychom se mohli i nadále zlepšovat).

Jaké typy úvěrů mohu refinancovat/sloučit?

Úvěry, které můžete refinancovat, jsou vám zobrazeny po pár obrazovkách. Nejjednodušší je se prostě podívat. Obecně nyní Refixo umí refinancovat všechny typy úvěrů pro soukromé účely, které nejsou zajištěny nemovitostí -  tj. od splátkových úvěrů a půjček všeho druhu, včetně úvěrů ze splátkového prodeje nebo úvěrů na auto, přes kreditní karty a kontokorenty až po například úvěry ze stavebního spoření. Naopak přes Refixo zatím nepřevedete hypoteční úvěr ani žádné typy podnikatelských úvěrů. Refinancujeme úvěry od všech subjektů, které jsou sdruženy v úvěrových registrech (tj. všech bank a těchto nebankovních společností - NRKI). Ostatní úvěry (například od příbuzných) můžete případně sami doplatit využitím peněz navíc.

Vše proběhlo výborně, nejsem si jistý, kam mám poslat splátku?

K Refixu vždy otevíráme zdarma bezplatný Neo účet. Splátku si pravidelně strhneme z něj. Číslo vašeho Neo účtu najdete i v úvěrové smlouvě a samozřejmě také třeba ve vašem internetovém bankovnictví. Pokud si nevíte rady, rádi vám poradíme na lince 800 700 800 nebo napište na [email protected]

Změnila se u mne situace a mám problém zaplatit splátku, co dělat?

V případě, že se dostanete do neočekávané situace, kdy můžete mít problém úvěr splácet, je vždy nejlepší nás kontaktovat na infolince ​​800 700 800, nebo alespoň vyplněním formuláře zde.

Co se bude dít, když se přesto dostanu do prodlení se splátkou?

V případě prodlení se splácením uplatňujeme úrok z prodlení v zákonné výši – tj. aktuálně 13,75 % ročně. Na neuhrazenou splátku vás nejprve zdarma upozorníme prostřednictvím sms a pokusíme se s vámi spojit telefonicky. Až následně posíláme upomínky, za které si účtujeme 300 Kč. Zpravidla odesíláme první upomínku 15. den po splatnosti. Nejdůležitější je problém se splácením co nejdříve komunikovat, společně se pokusíme najít co nejvhodnější řešení. Pokud se nám nepodaří najít lepší řešení, budou vám odesílány další upomínky obvykle 30. a 45. den po splatnosti, 65. den vám pak zašleme poslední výzvu před zesplatněním celého úvěru. I tyto upomínky jsou zpoplatněny 300 Kč.

V případě, že se dostanete do neočekávané situace, kdy můžete mít problém úvěr splácet, je vždy nejlepší nás kontaktovat na čísle ​​800 700 800, nebo alespoň vyplněním formuláře zde.

Refinancovaný úvěr stále existuje, co mám dělat?
Po dvou až třech týdnech by to – s výjimkou kreditních karet – měla být velmi vzácná situace. Nejlépe nejprve kontaktujte původního poskytovatele, sdělte, že jste si přáli úvěr ukončit a zeptejte se, proč se tak nestalo. Často se dozvíte, že například jen ještě běží výpovědní lhůta (obzvlášť u kreditních karet to někdy může celkem trvat i dva měsíce, než produkt definitivně zmizí, hlavní je kartu dál nepoužívat). V ostatních případech je důležité trvat na tom, že si nepřejete, aby úvěr dál běžel – proces ukončení tak typicky urychlíte. Vždy je vhodné dát nám vědět, obzvlášť pokud prosté upozornění původního poskytovatele nepomohlo.

Související produkty

Neo účet

Běžný účet s úrokem 4,61 % p.a. na celý zůstatek bez dalších podmínek se jen tak nevidí. Prostě: neobyčejný běžný účet s výhodami spořicího účtu.

Platební karty

Karty Mastercard Standard či Mastercard Gold s výběry z bankomatů zdarma po celém světě. A navíc dopňkové cestovní pojištění s velkorysými limity.

Internetové bankovnictví

Jednoduchá a bezpečná správa vašich financí. V našem internetovém bankovnictví získáte kompletní přehled vašich účtů. A řadu produktů si můžete sjednat online.

Sjednejte si své osobní Refixo

Začněte šetřit na úrocích co nejdříve. Sjednejte si online bez poplatku za předčasné splacení, bez poplatku za poskytnutí i bez poplatku za vedení.

Zeptejte se nás

Napište přes kontaktní formulář. Budeme se snažit  odpovědět vám, jak jen to půjde.

Můžete rovněž zavolat na bezplatnou linku: