Neo účet

Běžný účet plný výhod a služeb zdarma

Klíčové benefity

Běžný účet s mnoha výhodami

Účet, který otevírá dveře k dalším produktům

Neo účet lze využívat jako jiný běžný platební účet a navíc získáte možnost zřídit si v Maxbankingu Max spořicí účet, termínovaný vklad i cestovní pojištění, případně si založit běžný účet Neo v dalších měnách  (EUR, USD, GBP a CHF).

Plnohodnotný platební účet

Neo běžný účet je plnohodnotný platební účet. To znamená, že na něm lze realizovat jak běžné platby, tak i platby zahraniční či SEPA platby. Samozřejmostí je nastavení SIPO, inkasa či trvalé platby online.

Bez zbytečných poplatků

Bez poplatků za online zřízení, vedení či zrušení účtu. Zdarma jsou rovněž standardní operace jako je tuzemský platební styk, zasílání výpisů, multiměnová platební karta Mastercard Standard či vedení internetového bankovnictví Maxbanking.

Peníze jsou pojištěny

Peníze na Neo účtu jsou ze zákona pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro (např. 2 500 000 Kč při kurzu 25 Kč za euro) v součtu zůstatků na depozitních účtech jednotlivého klienta naší banky. Garantem ochrany vkladů klientů bank je Garanční systém finančního trhu.

Multiměnová karta zdarma

Neo účty v různých měnách (CZK, EUR, USD) lze propojit v jedné platební kartě, abyste na cestách či při online platbách neřešili, kterou kartu využít. Službu umožňují karty Mastercard Standard i Gold. Zřídíte a nastavíte jednoduše v internetovém bankovnictví.

Maximálně výhodný běžný účet

Jen tři kroky vás dělí od založení vašeho Neo účtu

Po kliknutí na odkaz založit účet budete přesměrováni  na stránky online zakládání.

Mějte u sebe doklad totožnosti a svůj mobilní telefon, který budete potřebovat pro potvrzení žádosti.

Vyplníte požadované údaje, zašlete aktivační platbu a po naší kontrole vaší žádosti je Neo účet aktivován.

Často kladené dotazy (FAQ)

Jde založit Neo účet pouze online?

Neo účet si založíte online z pohodlí vašeho domova či kanceláře. Vyplnění žádosti online vám zabere jen pár minut. Neo účet v cizí měně (EUR, USD, GBP nebo CHF) založíte ve svém internetovém bankovnictví.

Co potřebuji k dokončení žádosti?
Pro dokončení mějte u sebe doklad totožnosti a svůj mobilní telefon, který budete potřebovat pro potvrzení žádosti. 
Jak dlouho trvá kontrola, než je účet aktivován?

Pro co nejrychlejší vyřízení vaší žádosti děláme maximum. Zpravidla je vám účet aktivován obratem ve stejný den nebo během následujícího pracovního dne. Výjimečně nám to ale může trvat o něco déle.

Jak lze vložit peníze na běžný účet u Max banky?

Peníze si můžete pohodlně převést na svůj účet u Max banky elektronicky.

Jak dokončit rozpracovanou žádost o Neo účet?
  1. Stačí jedno kliknutí na speciální odkaz v e-mailu, který jsme vám ohledně nedokončené žádosti poslali. Tento odkaz vás zavede přímo do rozpracované žádosti a kroku, kde jste skončili.
  2. Pokud se do rozpracované žádosti nemůžete vrátit, můžete zahájit novou žádost a v dalším kroku vám bude nabídnuto storno rozpracované žádosti.
Do kdy je možná úprava údajů v žádosti o nový Neo účet?

Po potvrzení jednotlivých kroků žádosti a podpisu smlouvy z vaší strany již nelze údaje upravit a ani vložené dokumenty nahradit.

Je možné upravit žádost po podpisu smlouvy o Neo účtu?

V případě, že nastane taková situace, že jste něco špatně vyplnil v žádosti či doložil, dojde ke kontaktování ze strany Banky. Důležitým bodem je krok podpisu smlouvy z vaší strany. Po tomto kroku již nelze údaje upravit a ani vložené dokumenty nahradit.

Kdy je moje žádost odeslána bance?

Banka zpracuje žádost po podpisu smlouvy z vaší strany a provedení autorizační platby z vašeho současného účtu ve výši 1 Kč na Neo účet.

Kolik Neo účtů si mohu sjednat?
Každý klient může mít jeden Neo účet v každé nabízené měně. 
Jak funguje multiměnová karta?

U multiměnové karty navázané na účty vedené ve dvou či více měnách se karetní transakce zaúčtují přednostně na účtu vedeném v měně realizované transakce. V případě, že na tomto účtu není dostatečný zůstatek, zaúčtuje se transakce z jiného připojeného účtu. Jiné pořadí měn lze nastavit v Maxbankingu.

Jak napojím ke své korunové kartě další účty?

Multiměnovou kartu je možné vytvořit z nové i stávající karty. V internetovém bankovnictví jděte na záložku Nastavení karty / Další možnosti / Správa připojených účtů, kde vyberete konkrétní kartu, připojíte vybrané účty a máte hotovo.

Je multiměnová karta za poplatek?

Ne, tato karta je k Neo účtu zdarma. Je však nutné dodržet pravidlo, že ke každému účtu budete mít jen jednu kartu. 

Co když už mám platební kartu k Neo v CZK i EUR, případně USD?

V tomto případě bude potřeba pro vytvoření multiměnové karty jednu z těchto karet zrušit. Kartu nelze přidat k účtu, který je již napárován na jiné kartě. Tento krok provedete jednoduše v Maxbankingu pomocí Trvalé blokace. Doporučujeme ponechat kartu v měně CZK.

Související produkty

Mobilní aplikace

Mobilní  aplikace slouží k autorizaci plateb pinem či pomocí biometrie, odesílání domácích plateb, generování QR kódů, správě karet a trvalých příkazů či zřizování nových produktů.

Platební karty

Karty Mastercard Standard či Mastercard Gold s výběry z bankomatů zdarma po celém světě, které lze navázat až ke třem Neo účtům v různých měnách. A navíc doplňkové cestovní pojištění s velkorysými limity.

Internetové bankovnictví

Jednoduchá a bezpečná správa vašich financí. V našem internetovém bankovnictví získáte kompletní přehled vašich účtů. A řadu produktů si můžete sjednat online.

Neo účet zvládnete založit za pár minut

Děláme vše pro to, aby založení účtu i jeho správa byly maximálně jednoduché a rychlé. Vyzkoušejte si to také.

Zeptejte se nás

Napište nám přes kontaktní formulář. Budeme se snažit odpovědět vám, jak jen to půjde.

Můžete rovněž zavolat na naši bezplatnou telefonní linku: