Google Pay

Rychlé a pohodlné platby mobilem 

Klíčové benefity

Platby mobilním telefonem

Chcete-li platit mobilem, stačí mít u nás zřízený Neo účet a některou z našich platebních karet. Ve vašem zařízení se systémem Android si naistalujete aplikaci Peněženka Google (dříve Google Pay). Přidáte si do Peněženky Google svoji platební kartu, potvrdíte podmínky a poté vám přijde SMS s autorizačním kódem. Vložením kódu potvrdíte přidání karty a máte hotovo. Kartu je možné jednoduše přidat také pomocí naší mobilní aplikace.


Stáhněte Peněženku Google a aplikaci nainstalujte.

Přidejte do Peněženky Google svoji platební kartu.

Vložením kódu potvrdíte přidání karty a máte hotovo.

Kartu můžete přidat také pomocí naší mobilní aplikace.

Platíme s Google Pay


Díky službě Google Pay, můžete v obchodech platit pouhým
přiložením mobilního telefonu k platebnímu terminálu.


Platíte jednoduše

Přiložte odemčený telefon k terminálu – jako při platbě kartou (aplikaci otevírat nemusíte).

Platíte bezpečně

Vždy je nutné telefon odemknout (gestem, heslem, otiskem prstu) a teprve poté přiložit.

Platíte rychle

Po provedení platby se na displeji zobrazí potvrzení platby a máte zaplaceno.

Často kladené dotazy (FAQ)

Je služba Google Pay zdarma?

Za služby placení mobilem si společnost Google ani Max banka a.s. neúčtují žádný poplatek.

Která zařízení podporují službu Google Pay?

Službu podporují chytrá zařízení s operačním systémem Android verze 9.0 a vyšší. Pro nákupy v obchodech musí vaše zařízení podporovat technologii NFC (její dostupnost si můžete ověřit v nastavení vašeho zařízení) a mít ji zapnutou.

Jsou platby mobilem bezpečné?

Ano, služba Google Pay využívá pro platby šifrované číslo karty, které není uloženo ani ve vašem mobilu, ani v mobilní aplikaci. Číslo vaší karty, včetně dalších údajů nemá společnost Google ani obchodníci k dispozici. Přesto byste měli kvůli zajištění ochrany vašich plateb dodržovat základní bezpečnostní pravidla.

Proč se mi nedaří přidat kartu do Peněženky Google?

Ujistěte se, že váš mobilní telefon podporuje technologii NFC (její dostupnost si můžete ověřit v nastavení vašeho zařízení) a že máte aktivovaná mobilní data (tj. jste připojeni k internetu). Zkontrolujte si také datum platnosti vaší karty. Pokud máte i přesto potíže s přidáním karty do Peněženky Google, obraťte se na naši zákaznickou linku 800 700 800.

Můžu přidat jednu kartu do několika mobilních zařízení?

Jednu platební kartu si můžete přidat maximálně do pěti zařízení.

Musím mít v telefonu přístup k internetu, abych mohl platit Google Pay?

Přístup k internetu potřebujete v chytrém telefonu, nebo jiném chytrém zařízení tehdy, když kartu přidáváte do Peněženky Google. Při placení se vám ale může stát, že nedojde k synchronizaci transakcí, proto doporučujeme občas se k internetu připojit, aby byla zajištěna spolehlivost této platební metody.

Dokumenty a formuláře


Formuláře a ostatní související dokumenty naleznete zde. Pomocí programu Adobe Reader lze všechny formuláře vyplnit, vytisknout i vyplněné uložit.

Související produkty

Internetové bankovnictví

Jednoduchá a bezpečná správa vašich financí. V našem internetovém bankovnictví získáte kompletní přehled vašich účtů. A řadu produktů si můžete sjednat online.

Platební karty

Karty Mastercard Standard či Mastercard Gold s výběry z bankomatů zdarma po celém světě, které lze navázat až ke třem Neo účtům v různých měnách. A navíc doplňkové cestovní pojištění s velkorysými limity.

Mobilní aplikace

Mobilní  aplikace slouží k autorizaci plateb pinem či pomocí biometrie, odesílání domácích plateb, generování QR kódů, správě karet a trvalých příkazů či zřizování nových produktů.