Platební
karty

Výběry z bankomatů po celém světě k Neo účtu zdarma

Klíčové benefity

Platební karty Mastercard v nabídce


Upozornění pro nové
i současné klienty týkající
se designu platebních karet

Vzhledem k nedávné změně značky z Expobank na Max banka je rebranding platebních karet teprve v řešení. Proto jsou aktuálně vydávané platební karty ještě se starým designem pod značkou Expobank. 


Karta Mastercard Standard

Základní kartu Mastercard Standard s možností
bezkontaktních plateb od nás získáte úplně zdarma.

S naší kartou k Neo účtu výběry
z bankomatů po celém světě zdarma.

Možnost sjednání výhodného cestovního pojištění pro vás i vaši rodinu s vysokým pojistným plněním.

Plaťte mobilním telefonem v obchodech
nebo vybírejte hotovost v bankomatech díky Google Pay.

Blokace platebních karet 24 hodin denně (ztráta karty)
na telefonní lince +420 267 197 197.


Karta Mastercard Business

Karta Mastercard Business s pojištěním a dalšími výhodami v ceně a možností bezkontaktních plateb.

S naší Business kartou výběry z bankomatů
po celém světě zdarma.

Možnost sjednání cestovního pojištění
s velkorysým limitem pojistného plnění 6 miliónů korun.

Plaťte mobilním telefonem v obchodech
nebo vybírejte hotovost v bankomatech díky Google Pay.

Blokace platebních karet 24 hodin denně (ztráta karty)
na telefonní lince +420 267 197 197.


Mastercard Gold

Karta Mastercard Gold s pojištěním  a dalšími výhodami v ceně a možností bezkontaktních plateb.

S naší kartou k Neo účtu výběry
z bankomatů po celém světě zdarma.

Cestovní pojištění typu Comfort v ceně karty.
Plnění s velkorysým limitem 6 miliónů korun.

Plaťte v obchodech mobilním telefonem nebo vybírejte hotovost v bankomatech díky Google Pay.

Blokace platebních karet 24 hodin denně (ztráta karty) na telefonní lince +420 267 197 197.

3D Secure

Technologie 3DS je využita pro všechny typy debetních karet Max banky. 
Díky nové generaci Mastercard SecureCode (3DS), tzv. Mastercard ID Check, jsou platby na internetu jednodušší a bezpečnější. Podmínkou využívání je nastavení dalšího bezpečnostního prvku, tzv. ePIN kódu (ePIN kód si můžete nastavit v internetovém bankovnictví v menu Karty > volba 3D Secure & ePIN). Bez nastaveného ePIN kódu není možné platit u 3DS zabezpečených obchodníků.

Mobilní autorizační aplikace

Pro zjednodušení autorizace online plateb nabízíme klientům autorizační mobilní aplikaci, kdy místo použití SMS kódu a ePIN kódu stačí platbu autorizovat využitím biometrických prvků nebo PIN kódem aplikace na mobilním zařízení.

Blokace karet pro platby ve vybraných zemích

Pro ochranu platebních karet našich klientů standardně blokujeme platby v Indonésii. Pokud budete do daných zemí cestovat, můžete si svou platební kartu bezplatně po dobu pobytu odblokovat, a to prostřednictvím call centra:                    Po – Pá: 8:00 – 19:00 na: 800 700 800 nebo ze zahraničí na: +420 233 233 233.

Platby mobilním telefonem

Chcete-li platit mobilem, stačí mít u nás zřízený Neo účet a některou z našich platebních karet.

Ve vašem zařízení se systémem Android si naistalujete aplikaci Peněženka Google (dříve Google Pay). Přidáte si do Peněženky Google svoji platební kartu, potvrdíte podmínky a poté vám přijde SMS s autorizačním kódem. Vložením kódu potvrdíte přidání karty a máte hotovo.

Jen tři kroky vás dělí od získání naší nové
platební karty

Po kliknutí na odkaz založit účet budete přesměrováni na stránky online zakládání.

Společně s Neo účtem si zažádáte i o vydání vybrané platební karty Mastercard.

Platební karta vám během několika málo dnů dorazí v obálce.

Kartu je možné jednoduše přidat také pomocí naší mobilní aplikace.

Zeptejte se nás

Napište přes kontaktní formulář. Budeme se snažit odpovědět vám, jak jen to půjde. Můžete rovněž zavolat na bezplatnou linku:

Často kladené dotazy (FAQ)

Jak zablokovat platební kartu?

Platební kartu si můžete zablokovat ve své mobilní autorizační aplikaci, internetovém bankovnictví anebo nás kontaktujte na bezplatné lince 800 700 800 (po – pá: 8.00 – 19.00). Dále lze využít linku pro blokaci karet +420 267 197 197, která je k dispozici 24 hodin denně. O novou platební kartu si lze zažádat v internetovém bankovnictví v záložce Karty/chci novou platební kartu.

Jak si změnit limity platební karty?

Limity je možné snadno upravit dle vašich potřeb v mobilní autorizační aplikaci nebo v internetovém bankovnictví v záložce Karty.

Jak platit kartou na internetu?

Před provedením platby si ověřte, že máte na kartě nastavený dostatečný limit pro platby přes internet. Tento limit lze kdykoli změnit v mobilní autorizační aplikaci nebo internetovém bankovnictví. Pro dokončení transakce je nutné - nastavené telefonní číslo pro 3D Secure platby a nastavený ePIN nebo aktivovaná mobilní autorizační aplikace.

Jak aktivovat platební kartu?

Platební kartu je nejdříve nutné aktivovat v mobilní autorizační aplikaci nebo v internetovém bankovnictví a následně nastavit PIN ke kartě v Nastavení PIN kódu karty. Aktivaci dokončíte kontaktní transakcí v bankomatu, tedy výběrem hotovosti (nebo dotazem na zůstatek) po vložení karty do bankomatu a zadání PIN.

Jak si nastavit/změnit PIN?

PIN si lze zdarma kdykoli nastavit/změnit v internetovém bankovnictví v záložce Karty/Nastavení PIN kódu karty. Pozor, změna PIN přímo v bankomatu je zpoplatněna.

Jak postupovat, když jsem zadal 3x špatně PIN?

Pokud zadáte 3x špatně PIN k platební kartě, dojde k zablokování karty. Kartu si můžete snadno odblokovat v internetovém bankovnictví v záložce Karty/Nastavení PIN kódu karty/Vynulovat pokusy PINu nebo kontaktujte naši zákaznickou linku.

Jaké jsou limity platební karty?

Maximální limit u karty Mastercard Standard je 250.000 Kč a u karty Mastercard Gold 500.000 Kč. Jedná se o týdenní limit, který se obnovuje vždy o půlnoci z neděle na pondělí.

K čemu slouží ePIN?

ePIN je kód, který se používá jako bezpečnostní prvek při ověřování plateb kartou na internetu, ePIN neslouží pro výběry z bankomatu. Bez nastaveného ePIN kódu není možné platit u 3D Secure zabezpečených obchodníků, lze ho však nahradit potvrzením platby prostřednictvím mobilní autorizační aplikace.

Jak mám postupovat, když se blíží expirace platební karty?

Z vaší strany není nutná žádná aktivita. Nejpozději do 15. dne v měsíci, kdy vám expiruje původní karta, obdržíte novou kartu s obnovenou dobou platnosti. Pokud by vám karta nedorazila, kontaktujte prosím naši zákaznickou linku.

Platební karta mi nedorazila, jak mám postupovat?

Pokud vám karta nedorazila ani do 10 dnů od žádosti o novou kartu, zavolejte prosím na naši zákaznickou linku 800 700 800 (po – pá: 8.00 – 19.00) a my prověříme, proč karta nedorazila a zajistíme nápravu.

Související produkty

Neo účet

Běžný účet s úrokem 4,61 % p.a. na celý zůstatek bez dalších podmínek se jen tak nevidí. Prostě: neobyčejný běžný účet s výhodami spořicího účtu.

Internetové bankovnictví

Jednoduchá a bezpečná správa vašich financí. V našem internetovém bankovnictví získáte kompletní přehled vašich účtů. A řadu produktů si můžete sjednat online.

Mobilní autorizační aplikace

Mobilní autorizační aplikace slouží k autorizaci plateb pinem či pomocí biometrie - otiskem prstu či skenem obličeje. Rovněž přes ni můžete spravovat platební karty.

Dokumenty 


Formuláře a ostatní související dokumenty naleznete zde. Pomocí programu Adobe Reader lze všechny formuláře vyplnit, vytisknout i vyplněné uložit.