Refixo od Max banky se umístilo na čelní příčce Indexu zodpovědného úvěrování Člověka v tísni


Inovativní služba pro refinancování a konsolidaci spotřebitelských úvěrů Refixo od Max banky se již po prvním roce fungování dostala do čela renomovaného Indexu zodpovědného úvěrování za rok 2022, který sestavuje nezisková organizace Člověk v tísni. Úvěr od Max banky získal nejvyšší čtyřhvězdičkové hodnocení a byl vyhodnocen jako nejlevnější. Index hodnotil celkem 14 parametrů v oblasti nákladů spojených s úvěry, transparentnost nebo třeba klientskou vstřícnost a představuje vhodného pomocníka při výběru půjčky.

„Výhodné, srozumitelné a férové podmínky jsou podstatou Refixa od jeho spuštění. Nyní máme potvrzeno od nezávislé autority, že takové opravdu je. Obsazení dělené první příčky je nejen skvělá zpráva pro nás, ale hlavně pro stávající i budoucí klienty. Refinancováním a konsolidací mohou ušetřit i desítky tisíc korun a v případě potřeby si stejně výhodně půjčit peníze navíc,“ uvádí Ondřej Makovec, vedoucí úvěrového týmu Max banky. Jejím klientům stačí pro zlevnění stávajících půjček 10 minut času, chytrý telefon nebo počítač a občanský průkaz. Vše vyřídí pohodlně na stránkách https://refixo.maxbanka.eu/ bez papírování či chození do pobočky. Na stejném místě je k dispozici reprezentativní příklad. Úroková sazba Refixa činí při řádném splácení pouhých 5,9 procent ročně.

Index odpovědného úvěrování zveřejňuje Člověk v tísni pravidelně na konci listopadu s ohledem na to, že právě v předvánočním období roste poptávka po půjčkách. Základem je modelový úvěr ve výši 50 000 korun rozložený do dvanácti měsíčních splátek. A právě Max banka nabízí nejlevnější nabídku rozloženou do 12 měsíců (necelých 1 700 Kč). Nabídky většiny bank a nebankovních společností, které  byly do srovnání zahrnuty, se pak pohybují mezi 3 000
a 4 000 Kč.

Index dělí banky i nebankovní společnosti do pěti skupin, a to dle různého počtu hvězdiček – čím více hvězd, tím odpovědnější chování poskytovatele směrem k zákazníkům. Čtyři hvězdy značí přijatelnou cenu a žádné záludnosti v obchodních podmínkách. Férové jsou i tříhvězdičkové společnosti, v některých aspektech by však ke klientům mohly být vstřícnější. Aktuální verze pro rok 2022 srovnávala celkem 37 poskytovatelů nezajištěných spotřebitelských úvěrů s licencí České národní banky.

Tisková zpráva ke stažení ZDE


Další novinky